2FRESH

Lukáš

developer

"Cvičení s Katkou mi pomohlo se naučit protahovat různé partie, na které při práci zapomínám. Stačí na to pár minut, takže to zvládám i v hektické dny."

Viktorie

UX designerka

"Káťa nám ukázala jednoduché cviky, které zvládnu u stolu třeba během čtení článku. Cítím na sobě, že protáhnout se párkrát denně mě udržuje bdělejší."

Denisa

fotografka

"Vždycky mě bolely záda a měla jsem problém s migrénami. Díky Katce si těď během pár chvil dokážu ulevit od bolesti."

V 2FRESH jsme se scházeli jednou týdně, každou středu odpoledne. 
Po úvodním workshopu jsme náplánovali sérii dalších, vždy soustředěných na jedno téma. 
Na začátku týdne nám vždy přišel od Katky email kde nám představila o čem se budeme bavit a přiložila pracovní listy s ilustracemi cviků, které se budeme učit.

O čem byly konkrétní workshopy?

Každé cvičení s Katkou mělo určité téma - začali jsme teorií a pak se naučili konkrétní cviky. Celkem jsme se sešli desetkrát, ale měli jsme možnost s Katkou konzultovat i mimo lekce. Na ukázku se podívejte, jaká témata jsme probírali:

1# Ergonomie

Jaký je vliv uspořádání pracovního místa na naše zdraví a psychiku? Proč je pro nás sezení nepřirozené? Jak funguje naše tělo při vzpřímeném držení těla a v pohybu? Jak cvičit, aby nás nic nebolelo, jak si nastavit monitor a další praktické rady.

2# Overbally

Jak si pomocí overballu usnadnit sezení a ulevit bedrům při sezení? Jak předejít bolesti zad a krční páteře? Ohnutá záda a uzavřený hrudník omezují průchod kyslíku a energie. Kam a jak míček umístit, aby se vám lépe sedělo a dýchalo?

3# Krční páteř a migréna

Co může za bolesti krční páteře a kde se vzala migréna? Dlouhé hodiny strávené před monitorem a nesprávné držení hlavy způsobují blokády krku a omezenou pohyblivost. Jaké jsou nejčastější zlozvyky a jak jim předejít a na co si dávat pozor?

4# Záda a bedra

Co způsobuje deformace páteře? Jaký vliv to má na tělo, páteř, svaly? Jaké jsou nejčastější dysbalance svalů a nejvíc přetěžovaná místa? Víte, jak velký je tlak na bederní páteř při sezení?

5# Začínáme běhat

Chcete začít běhat a zajímá vás metodika běhání? Nebo už běháte a stále nevíte jak správně dýchat? Jak jsou důležité správné boty a které jsou pro vás vhodné? A co protažení, patří strečink před a nebo po akci?

6# Oči

Jak předejít rozostřenému vidění, zhoršování zraku? Jak namáhanému zraku snadno ulevit během práce? Proč je důležité oči pravidelně procvičovat?

7# Ruce

Naše ruce nemají možnost si odpočinout a trpí dlouhodobým používáním klávesnice, myši, mobilu... Co způsobuje brnění rukou, záněty zápěstí a omezenou hybnost? Jak snadno a rychle ruce protáhnout? A jak nám s tím pomůže gorila?

8# Tejpování

Domácí tejpování má svá úskalí. Jak jim můžeme předejít? Jak účinně tejpovat? Zajímá vás, jak zafixovat přetížené svaly a nebo naopak podpořit jejich aktivitu? Správné tejpování je účinnou terapií.

9# Ramena

Celý den ruce na stole, zvednutá ramena, tašky, kabelky, jednostranné opakované pohyby, uzavřený hrudník? Jak protáhnout a uvolnil přetížené trapézové svaly?Jak snížit riziko infarktu, spojené s nedostatkem kyslíku v hrudníku?

10# Nohy

Nohy "uškrcené" častým sezením a nedostatkem pohybu trpí, bolí nás klouby, kolena, kyčle, ... Jak může pomoci správná výška židle a protahování? Proč nohy otékají a jak jednoduše potíže odstranit?

Chcete se taky rozhýbat?