Z deníku sloupkařky nad 50            

16.03.2019

Blok nebo Blog?

Ve škole byl pro mě sloh noční můrou. Nedala jsem dohromady pár souvislých vět. Znáte někoho, kdo propadl ze slohu? Nepropadla jsem, ale trojka byla asi ze soucitu. 
Od té doby, kdykoliv jsem měla napsat něco delšího než seznam na nákup, měla jsem osypky. Blok, stres a panika v jednom.

Když jsem rozjížděla projekt Fit At Work, bylo potřeba napsat web a další hromadu textů. Jenže já jsem měla pořád ten blok! Na startu mi hodně pomohl syn (copywriter :-)). No jo, ale otravujete pořád někoho, že potřebujete dopsat tohle a přepsat tamhle to. Rozhodla jsem se teda, že to zkusím psát sama.

Pak bylo potřeba začít psát příspěvky na sítě. Radila jsem se s různými lidmi a dozvěděla se, že by bylo nejlepší si na to někoho najmout. Připadalo mi divný, že by to psal někdo, kdo mě nezná. Začala jsem psát nejdřív úplně krátké příspěvky a postupně se otrkávala a texty prodlužovala. 
Co mi ale už dlouho leželo v hlavě, byl blog. A tak jsem se zase poradila s profíkama. Výsledek? Cítila jsem se jako blázen, který by rád recitoval básně a neumí přečíst ani písmenko.

Jenže psaní blogu mi leželo v hlavě pořád. Mám? Nemám? No, co se může stát horšího, než že to nikdo nebude číst?! A bylo rozhodnuto a já jsem se pustila do psaní blogu. To překvapení, že to někdo čte, lajkuje, sdílí, ...že se to líbí... Dneska si píšu všechno od webu po blog. Možná to není dokonalý, ale je to moje. A jsem moc ráda, že jsem se nenechala odradit.

Minulý měsíc přišla nabídka. Psát pravidelný sloupek. Já? Cože?
Dneska jsem text odeslala. Byla to docela fuška, protože nejsem žádný profipsavec a navíc je to seriózní úvodník. Ale je to venku. 
Až to vyjde, dám vám vědět.

No a jaké moudro dne z toho plyne?
Když vám někdo říká, že na to nemáte, že to nedáte, že je to nesmysl, a že jste blázen, když se cítíte jako mimozemšťan, máte dvě možnosti.
Buď se z toho po... a zabalíte to, aniž byste cokoliv zkusili, nebo se zakousnete jako pitbul a kašlete na to, co si kdo myslí. 
Nakonec je to váš život a vaše věc, co si do něj napíšete.