BLOG

Opakovaná fyzická zátěž v nesprávné a pro tělo nevýhodné pozici spolu s pohybovými stereotypy a nedostatečnou kompenzací, vysoké sportovní nasazení, to všechno se dříve či později na našem těle podepíše.
Zajímá vás, jak se to projevilo u mě? Co se stalo a jak jsem to řešila?
Dozvíte se v článku, který jsem pro vás dala dohromady :-)...

K tomu, abych tohle napsala, mě motivovala jedna skvělá a statečná cvičenka.
Když se řekne pravidelný pohyb. Co vy na to?
Slyšíme to a čteme to na každém rohu. Je ve vašem životě něco jako pravidelné cvičení? Jste sportovní rekreanti, závisláci a nebo antisportovci?
Máte svou oblíbenou lekci ve fitku, na kterou pravidelně chodíte?

Ve škole byl pro mě sloh noční můrou. Nedala jsem dohromady pár souvislých vět. Znáte někoho, kdo propadl ze slohu? Nepropadla jsem, ale trojka byla asi ze soucitu.
Od té doby, kdykoliv jsem měla napsat něco delšího než seznam na nákup, měla jsem osypky. Blok, stres a panika v jednom.

Firma "XY" měla na týden půjčené židle na testování.
Aby se později mohli rozhodnout, které si pořídí a také, aby si zkusili, že každá židle se nehodí pro každého. Tak si odvážím z firmy zapůjčené židle.
Důležité je říct, že právě tlačím k výtahu ty balanční kousky, které jsou lehce odlišné od běžných kancelářských židlí.
Zastavím v...

Konečně jedu domu. "Ty brďo, já jsem ztahanej..."
Ještě vyzvednout děti na tréninku. Nakoupit balenou vodu a ...lahev vína (uděláme si hezký večer). To dám! Cítím záda. Ta židle v práci není nic moc. Těším se domu, jak si odpočinu.
Vyždímanej jako hadr odpadnu do auta. Hodím loket na okýnko, rozvalím se v sedačce a v pozici "na pankáče" frčím domu....

Sedím za stolem, no spíš pololežim. "Panečku, na tý židli se pěkně klimbá." Dávám šanony na kraj stolu, tak budu v bezpečí a neviditelný.
Děsnej rámus. Nadskočim, leknu se a málem spadnu. To si kolegyně hlasitě míchá čaj! :-)
Mám otlačenou tvář, bolí mě za krkem a v zádech ... No co, dám si kafe a to bude...